Wykonaj następujące działania by sprawdzić czy stolarka otworowa nie wydzielają powietrza na zewnątrz. Najpierw spójrz na wnętrze i na zewnątrz twoich okien. Obejrzyj czy nie ma widocznych szczelin w jakim wiązanie mogło zacząć się odrywać lub się pogarszać. Jeśli okna w twoim domu są stare, poszukaj szklarza, który wprawi dodatkowe zabezpieczenie. Oszklenie jest dobrym materiałem który utrzymuje ciepło. 

Możesz wykorzystać dym z kadzidełka czy płomień ze świecy aby sprawdzić czy nie ma przecieków w twoim budynku. By to zrobić, należy najpierw zamknąć wszystkie drzwi oraz okna. Następnie zamknij wszystkie otwory wentylacyjne oraz przepustnice. Włącz wentylatory wyciągowe w łazienkach i kuchni. Następnie zapal kadzidło lub świecę przy oknach. Dym czy płomień będzie się poruszał jeśli z zewnątrz pojawi się powietrze.  Innym sposobem na sprawdzenie czy okna są nieszczelne jest drobne potrząśnięcie częścią okna. Jeżeli okno grzechota może są tam wycieki. 

Możesz także wstrząsnąć zewnętrzną ramą okna. Rama, która porusza się z łatwością po umieszczeniu w otworze w ramce, jest prawdopodobnie przyczyną wycieku powietrza.