Do mycia okien trzeba używać nowoczesnych środków – Sprawdź

Do czyszczenia okien trzeba używać nowoczesnych środków myjących (bez rozpuszczalników). Po każdym myciu okna albo drzwi trzeba sprawdzić drożność kanałów odpływowych.

Dodatkowo, podczas prac wykończeniowych, remontów i przez cały czas użytkowania okna należy chronić przed:

– Ciepłymi przedmiotami (tj. spawarki, żelazka, czajniki z gotującą wodą).

– Przedmiotami ostrymi.

– Środkami czystości powodującymi zarysowania, środkami chemicznymi żrącymi i innymi, które mogą spowodować zniszczenie profili, szyb, okuć.

– Malowaniem powierzchni profili farbami, środkami konserwującymi oraz ochronnymi przeznaczonymi do innych celów.

Warto pamiętać o konserwacji:

– Uszczelki powinno się przecierać wazeliną techniczną co najmniej jeden raz w roku w celu zachowania właściwej sprężystości i elastyczności warunkującej m.in. szczelność okien.

– Okucia należy posmarować wazeliną techniczną albo smarem silikonowym przynajmniej 3 nrazy w roku w celu utrzymania niezawodnej i lekkiej pracy elementów. Efektywność energetyczna jest niezmiernie istotna dla właścicieli domów na całym świecie. Nie tylko dobrze wykonane i dobrze| dopasowane drzwi i okna pomagają zminimalizować przeciągi i utrzymać ciepłe powietrze. Ponadto mogą radykalnie zmniejszyć rachunki za energię w mieszkaniu. 

– Stosowane środki pielęgnacyjno-czyszczące nie powinny zawierać zasad, żywic, które naruszają powłokę antykorozyjną okuć.