Oto krótki przegląd potrójnych szyb i plusów jakie oferują:

Po prostu, termin potrójnie szyby jest wykorzystywany do opisu okna, które ma trzy tafle szkła, które są oddzielone warstwą gazu argonowego, a następnie uszczelnione. 

Ciepło zimowe: ponieważ nawet 70% ciepła w pomieszczeniach może zostać wytrącone przez okna z pojedynczą szybą, potrójne szyby stanowią logiczną alternatywę. Okna te skutecznie służą jako izolacja od zimna. Trójwarstwowe oszklenie pomaga uchwycić ciepło naturalne ze słońca w zimie a następnie pomaga w jego przechowywaniu dla maksymalnej wydajności.

Komfort letni: okna z potrójnymi szybami utrzymują temperaturę w lecie, w ten sam sposób, w który zachowują ciepło w miejscach w sezonie zimowym. Tego typie okien  zatrzyma większość światła słonecznego, które w przeciwnym razie przedostanie się przez szkło. Minimalizuje to ilość ciepła, które spala się przez szybę, gdy jest gorąco. 

Kontrola kondensacji: Potrójne oszklenie może zmniejszyć ilość wilgoci, która dostaje się do okien i wokół nich. Im mniej wilgoci trafia do wnętrza budynku tym lepiej. Wilgoć może spowodować pogarszanie się ram okiennych, a także może zapewnić odpowiednie warunki dla pleśni i pleśni. Okna z pojedynczą szybą umożliwiają prostsze wchodzenie zimnego powietrza, co może szybko doprowadzić do nadmiernej kondensacji w Twoim mieszkaniu.