Plastik jest idealnym materiałem do wytrzymałych, niewymagających konserwacji i termicznie odpornych okien. To akurat te ważne cechy sprawiły, że okna PCV są najpopularniejszym wyborem w Ameryce od dziesięcioleci. Dopiero od niedawna ich popularność poczęła rosnąć, gdyż właściciele nieruchomości i budowlańcy poszukują lepszych produktów i materiałów, aby budować domy bardziej energooszczędne. PCV jest idealnym materiałem do produkcji stolarki okiennej.

W odróżnieniu do alternatywnych, standardowych materiałów do opraw, PCV jest wytrzymały na wodę i sól i nie przewodzi ciepła, dzięki czemu może wytrzymać wysokie temperatury, zimno, deszcz i śnieg bez problemów z wypaczeniem, korozją, łuszczeniem .  Plastik zapewnia wszechstronną, bardziej wytrzymałą opcję.

Plastik jako materiał budulcowy do produkcji okien. Sprawdź. To sprawia, że okna PCV są mało wymagające w mieszkaniu i dobre w utrzymaniu. Chociaż są najbardziej popularne jako białe profile, są dostępne w wielu ładnych kolorach. Niezależnie z tego, czy będą toż białe czy kolorowe, ramy okienne z PVC nie będą wymagały malowania lub uszczelniania, co znacznie ograniczy konserwację przez cały okres ich użytkowania. Można je łatwo czyścić wodą. Profile PCV są światowymi standardami będąc na uwadze środowisko, które daje konsumentom pewność, że są odporne na ostre słońce w Indiach, co oznacza, że okna uPVC wykonane z profili uPVC są wytrzymałą, trwałą i zrównoważoną opcją okna, która zapewnia wysoki poziom wydajność energetyczna i wydajność.